عادت های خوب را بیاموزیم

عادت های خوب را بیاموزیم

چکیده :

عادت های خوب را بیاموزیم تا زندگی خود را پربارتر کنیم .

عادت های خوب را بیاموزیم

 

برای موفق شدن باید عادت های خوبی در خودمان به وجود بیاوریم. این عادت های خوب هستند که زندگی ما را به سمت موفقیت سوق می دهند و به آن معنا می بخشند و ما از طریق نظم دادن به این عادت ها به اهداف خودمان می رسیم. ما می خواهیم سالم، موفق وثروتمند باشیم. اما اگر روش زندگی ما با آنچه می خواهیم جور نباشد به نتیجه دلخواه نمی رسیم. ما نیاز به این داریم که بیشتر بدانیم، اما اگر عادت به مطالعه کردن نداشته باشیم، دانش لازم را به دست نمی آوریم.
صفت های خوبی مثل صبر، پشتکار و خلاقیت اگر اجرایی نشوند، فایده ای ندارند. اگر مارفتارهای روزمره خودمان را تغییر بدهیم، زندگی مان هم عوض خواهد شد و اینکه ما از طریق عادت هایمان است که می توانبم به افکار و آرمانهای خود جان ببخشیم.


افسوس خوردن را کنار بگذارید؛ کسی که در راه رسیدن به بیداری گام برمی دارد حسرت ها را کنار می گذارد، در عین حال انتظار آینده را هم نمی کشد، بلکه با ذهنی آرام از آنچه که پیش می آید استقبال می کند.


از تغییر استقبال کنید؛ انسان موفق یاد می گیرد که تغییرات زندگی را بپذیرد و نه از پیروزی احساس سربلندی کند و نه از شکست ناراحت شود. تغییر، زندگی است. تغییر به این معنی نیست که دنیا در شرف از هم پاشیدن است. به جای نگران شدن، تغییرات زندگی را با دید مثبت نگاه کنید.


دم را غنیمت بشمارید؛ راز سلامت باقی ماندن ذهن و جسم در این است که غصه گذشته را نخوریم، نگران آینده نباشیم، یا مشکلات را از قبل پیش بینی نکنیم، بلکه خردمندانه و مشتاقانه در زمان حال زندگی کنیم.


خودتان را کنترل کنید؛ اگر کسی بخواهد از سلامتی خوبی برخوردار باشد، سعادت و خوشبختی افراد خانواده اش را فراهم کند، صلح وآرامش را برای همه به ارمغان بیاورد، قبل از هر چیز باید ذهن خود را در اختیار بگیرد و منظم کند.   "ضرب المثل چینی"
اگر ناراحت و گرفته هستید، به چیزی سرو سامان بدهید. وقتی یک قفسه یا میز کارتان را مرتب می کنید این احساس به شما دست می دهد که می توانید هرج ومرج دنیا را کنترل کنید، و این از شدت حرارت شما می کاهد.


کاغذهایی که مدت ها با آنها کاری ندارید، داخل پوشه ای بگذارید ودر کناری قرار بدهید. این به شما کمک می کند تا روز بعد را با تازگی بیشتری آغاز کنید. ضمناً در وقت شما هم صرفه جویی می شود، چون کاغذها مرتب شده اند.


جویای دانش باشید؛ بهانه نیاورید، نگویید هر وقت، وقت داشتم مطالعه خواهم کرد؛ شاید هیچ موقع وقت نکنید. سوال کنید؛ یاد گرفتن انفعالی نیست. برای جذب مطالب تازه به یک ذهن فعال نیاز دارید بنابراین وقتی شما کتاب می خوانید، عادت های خوب را در ذهن خود می کارید. وقتی مطلبی را می خوانید، اگر مواردی در آن هست که برای شما روشن نیست آنها را به صورت سوال روی کاغذ بنویسید. این سوالات را از یک دوست مطلع به امر بپرسید.
قبل از خواب مطالعه کنید؛ تحقیق نشان داده کسانی که قبل از خوابیدن مطالعه می کنند موضوع را بیشتر می فهمند و درک می کنند.


حافظه تان را تمرین دهید؛ حافظه خودتان را در حکم عضله ای فرض کنید که نیاز به تمرین زیادی دارد. هر روز زمانی را برای به خاطر آوردن تعدادی از حقایق زندگی خود که در پرده ای از ابهام فرو رفته اند، در نظر بگیرید. یک شماره تلفن از زمان کودکی تان را به خاطر بیاورید یا جزئیات اتاقی که در آن هستید را به خاطر بسپارید. چند تاریخی را که در مجله به چشم تان می خورد حفظ کنید این کارها روش موثری است برای اینکه تار عنکبوت های مغز خود را بتکانید. زمان هایی را برای تکرا این امور بگذارید و دست از تکرار کردن برندارید.


روی نقاط قوت خود تکیه کنید؛ برای موفق شدن باید مطمئن باشید؛ بنابراین مهارت هایی که در آن برتری دارید، به خاطر بیاورید و افتخار کنید. اما از ترسیدن وحشت نداشته باشید. اگر تا به حال هیچ وقت نترسیده اید، پس حتماً تلاش زیادی نکرده اید. وقتی می ترسید، نقاط قوت خود را به یاد بیاورید، استعدادهای خود را به کار بگیرید و روی کاری که در پیش دارید متمرکز شوید.
سعی کنید همیشه لبخند روی لبانتان باشد ، حتی اگر حال وروزتان خوب نیست، باز هم بهتر است لبخند بزنید. محمدعلی کلی قهرمان بوکس جهان می گوید: "حتی وقتی اعتماد به نفس ندارید، با اعتماد به نفس عمل کنید...برای اینکه قهرمان بزرگی شوید، باید باور کنید که بهترین هستید، اگر نیستید، وانمود کنید هستید." لبخند هم از همین قانون پیروی می کند؛ اگر خوشحال نیستید وانمود کنید که خوشحالید.


و در پایان به توصیه افراد موفق دنیا، سعی کنید انعطاف پذیر باشید...یک درخت بدون انعطاف خواهد شکست. چیزهای سخت و تسلیم ناپذیر به زیر کشیده می شوند، چیزهای نرم و انعطاف پذیر سر بلند می کنند.

 

  • 14 فروردين 1398
  • 1316
  • 0

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

Tracking ID:UA-117507657-1 /uploads/ticket/analytics.jpg