رابطه خود را با پول عوض کنید

رابطه خود را با پول عوض کنید

چکیده :

نداشتن پول ریشه ی تمام شیطنت هاست.                    "جرج برنارد شاو" برنده جایزه ی نوبل

رابطه خود را با پول عوض کنید

(بخش دوم روانشناسی ثروت)

پول یکی از موضوعات هیجانی در کره زمین است. هدف اصلی از تولید پول اجازه دادن به افراد است تا به راحتی کالا و خدمات دریافت کنند. اما چه چیزی در پول وجود دارد که به آن قدرت هیجان داده است؟ یک پاسخ، کاری که ما انجام می دهیم است؛ یعنی با معنا بخشیدن به یک تکه کاغذ، فلز و یا اعداد روی یک تکه کاغذ باعث ایجاد هیجان در خود می شویم. دلیل مهم شمرده شدن پول این است:


  هر معنایی که به پول ببخشید، باعث می شود به آن بیشتر نزدیک شوید و یا پول را از خود دور کنید.


اگر سعی کنید زندگی مرفهی داشته باشید، در حالی که روابط خوبی با پول ندارید، درست شبیه به آن است در حال رانندگی با ماشین هستید، در حالی که یک پایتان روی پدال گاز است در همان حال با پای دیگر پدال ترمز را فشار می دهید .شما ممکن است برخی مواقع پیشرفت هایی داشته باشید ، اما در نهایت به نظر نمی رسد چیزی به دست بیاورید.


پول


1 ) دوازده جمله زیر را که در مورد پول و ثروت نوشته شده است، تکمیل کنید تا اجزای کلیدی برنامه ریزی ناهشیارانه ی شما آشکار شود:
1 . مردم با پول ........ هستند.                                                           2 . پول باعث می شود مردم ..............
3 . من پول بیشتری داشتم اگر ...............                                              4 . والدین من همواره فکر می کنند، پول می تواند ........
5 . پول باعث می شود تا ..................                                                    6 . می ترسم اگر پول بیشتری داشتم ...................
7 . پول ............. است.                                                                      8 . من فکر می کنم پول .................
9 . برای آنکه پول بیشتری داشته باشم ، نیاز دارم تا ...............                      10 . اگر من به راستی ثروتمند بودم، شاید ..................
11 . بزرگ ترین ترس من درباره ی پول ............. است.                               12 . پول.................. است.

2) دور تمام اعتقادات ناهشیار خود درباره ی پول که ممکن است شما را عقب نگه دارد، خط بکشید، حتی اگر بدون هیچ شبهه ای برای شما صحیح باشد.
3) این تمرین را به صورت روزانه حداقل به مدت یک هفته انجام دهید. ممکن است برنامه های عمیق تری را پیدا کنید که زمان بیشتری برای آشکار شدن نیاز داشته باشید.
شما چه چیزی را کشف کرده اید؟ آیا اعتقادات و تداعی های شما در مورد پول مانند کسانی است که برای فقیر ماندن برنامه ریزی شده اند و یا برای ثروتمند بودن؟


این عقاید درباره پول از کجا آمده است؟


زمانی که روی ذهن خود کنترل پیدا می کنیم، اعتقادات و باورهای پیرامون دنیا و خودمان نشات گرفته از پیام های مداومی است که در اولین سال های زندگی مان دریافت کرده ایم. سخنانی که بارها به ما گفته شده است، به خصوص در لحظاتی که حالات هیجانی داشته ایم، اثرات زیادی روی ما گذاشته است. در حقیقت هر چیزی که در زمان هیجان شدید به ما گفته می شود، مانند دستوراتی است که در حالت هیپنوتیزم به ما داده می شود. اگر شما اعتقاد دارید که باید به شدت کار کنید تا پول به دست آورید، دنبال کارهایی می گردید که نیاز به تلاش فراوان دارند. اگر اعتقاد دارید که همه در صدد چاپیدن شما هستند، به طور ناهشیارانه به مردمی برخورد می کنید که همین کار را با شما می کنند. ذهن شما فرصت هایی را انتخاب می کند که این موقعیت را برای شما خلق کند.
بسیاری از مردم چیزهایی همانند این را یاد گرفته اند:
" کتاب های مقدس می گویند پول ریشه همه ی شیطنت هاست."چیزی که در حقیقت کتاب های مقدس می گویند، این است که عشق ورزیدن به پول ریشه ی همه ی شیطنت هاست و یا با توجه به نظر بعضی از دانشمندان ، " حرص زدن برای پول ریشه ی تمام شیطنت هاست." در حقیقت دنبال پول بودن تنها به خاطر به دست آوردن آن، مانند احتکار کالا در انبار است. کلید اصلی این است:
زمان آن فرا رسیده است که تمام داستان های منفی درباره ی ثروت را که از قبل به شما گفته شده است، دور بریزید.

شما هم ممکن است یک سری اعتقاداتی برای خود داشته باشید، ولی حقیقت ساده این است، اگر مردم پولدار را دوست ندارید، برای آن که تبدیل به یکی ازآنان شوید، دچار مشکل خواهید شد. و در مقابل هر چقدر شما با افرادی که توانایی تولید ثروت را دارند راحت تر باشید، انجام دادن همان کار برای شما ساده تر می شود. این موضوع یکی از کلیدهای واضح برای تفکر ثروتمندانه است، هر چقدر با ثروتی که دیگران دارند راحت تر برخورد کنید سریع تر ثروت شما افزایش پیدا خواهد کرد.


خلق یک دنیای ثروتمندانه تر


1 . به شخصی فکر کنید که اعتقاد دارید برای بهبود وضع مالی خود به شدت تلاش می کند و تصور کنید که ثروتمند و موفق است.
2 . به شخصی فکر کنید که اعتقاد دارید خوب عمل می کند و تصور کنید که همیشه ثروتمندتر و موفق تر می شود.
3 . مراحل 1و2 را با افراد مختلف، تاآنجایی که دوست دارید تکرار کنید، تا جایی که احساس پاکسازی بکنید و هیچ احساس تنفری در خود نداشته باشید.
4 . تصور کنید جهان چگونه خواهد شد، اگر هیچ فقری وجود نداشته باشد وهر کس بیش از اندازه ای که لازم دارد، ثروتمندتر باشد و بتواند به دلخواه خود زندگی کند. از این که در چنین جهانی زندگی می کنید، چه احساسی دارید؟ چه احساسی در مورد خودتان دارید؟
هر چقدر بیشتر این تمرین را را تکرار کنید، ثروت شما سریع تر افزایش پیدا خواهد کرد.


                                                این مقاله خلاصه ای از کتاب
"من می توانم شما را ثروتمند کنم" پل مکنا است.

  • 15 اسفند 1397
  • 633
  • 0

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

Tracking ID:UA-117507657-1 /uploads/ticket/analytics.jpg