از پیله خود بیرون بیایید

از پیله خود بیرون بیایید

چکیده :

از پیله خود بیرون بیایید

پروانه را الگوی خود قرار دهید

می توان مراحل موفقیت را با مراحل مختلف زندگی یک پروانه مقایسه کرد. پروانه در ابتدا به صورت یک کرم بوده که پیله ای به دور خود تنیده و بعد از مدتی به شکل یک پروانه زیبا از آن بیرون آمده است. شما هم در مسیر موفقیت مانند یک کرم هستید و بیشتر وقتتان را صرف آموزش و یادگیری می کنید. بعد از آن به مرحله ای می رسید که باید وارد پیله شوید؛ این مرحله دشوارترین مرحله است و طی آن، مسائل و مشکلات زیادی سر راهتان قرار می گیرد. سپس این مشکلات را پشت سر گذاشته و به مرحله ی پروانه شدن می رسید. به عنوان مثال ، اگر این مراحل را برای پیشرفت شغلتان در نظر بگیریم، ابتدا شروع به یادگیری کاری می کنید، سپس با مشکلات شغلی زیادی رو به رو می شوید و در نهایت آن مشکلات را پشت سر گذاشته و ترفیع می گیرید یا تجارتتان را گسترش می دهید، شما هم مانند یک پروانه این مراحل را پشت سر خواهید گذاشت.
در بسیار مواقع خیلی از کرم ها آنقدر دوام نمی آورند که به مرحله ی پروانه شدن برسند و بال هایی زیبا و رنگارنگ درآورند. مطمئناً شما هم با افرادی رو به رو شده اید که به شما هشدار می دهند که اهداف و رویاهای چندان بزرگی در سر نداشته باشید. آنها به یک زندگی عادی و معمولی قانع اند و با این حرف به شما نشان می دهند که هر کرمی نمی تواند پروانه شود و زندگی متمایز و آزادانه ای که پروانه ها دارند فقط متعلق به آن کرم هایی است که جرات تحمل سختی های داخل پیله را دارند.
اگر مسیر موفقیت را طی می کنید، مطمئناً کرم از دنیا نخواهید رفت. به همین دلیل خیلی مهم است که توانایی های بالقوه تان را که می توانید در بال درآوردن کمکتان کنند کشف کنید. در این جا، مراحل مسیر موفقیت را که به مراحل زندگی یک پروانه نسبت داده شده اند با هم بررسی می کنیم.


1 . کرم کوچک


در مرحله اول، مانند کرمی کوچک هستیم و باید چیزهای جدید یاد بگیریم، رشد کنیم و بزرگ شویم. در این مرحله شعارمان این است: " هر چه بیشتر بهتر "


2 . کرم بزرگ


در این مرحله جدی تر در مورد زندگی مان فکر می کنیم و به دنبال راه هایی برای بهبود شرایط آن هستیم. از خودمان می پرسیم :" اگر زندگی ام همینطور پیش برود، به کجا می رسم و چه آینده ای در انتظارم است؟ نمی توانم وضع زندگی ام را بهتر از این کنم؟" کسانی که این مرحله، آخرین مرحله ی زندگی شان است و به شکل یک کرم می میرند به هدف زندگی شان دست نیافته اند.
 در این مرحله عطشتان برای موفقیت بیشتر می شود و با خودتان می گویید که اگر بارتان کمی سبک تر بود خیلی بهتر می شد. حالا، از کجا باید شوع کنید؟


3 . تشکیل پیله


این که وارد مرحله ی سوم بشوید یا نه بستگی به تصمیم خودتان دارد. خیلی ها وارد پیله نمی شوند و همان کرم باقی می مانند، چرا که از تغییر می ترسند. این افراد نمی خواهند از حاشیه ی امنشان خارج شوند. یک کرم فقط یک شانس برای پروانه شدن دارد و آن این است که خطر را به جان بخرد و تا یک قدمی مرگ پیش برود. تنها آنهایی که شهامت رویارویی با خطرات و مشکلات را دارند، به هدف زندگی شان می رسند؛ آنهایی که دل به دریا می زنند و وارد دنیای تاریک و پرخطر پیله می شوند.


4 . پروانه شدن


شعار این مرحله این است : " هر چه کمتر بهتر" پروانه بار خود را سبک می کند تا راحت تر بپرد، فقط از مایعات تغذیه می کند و از آزادی خود نهایت لذت را می برد. این حالت را می توان نوعی خودخواهی سالم نامید؛ حالتی که فرد در آن برای خودش و زندگی اش ارزش قائل است.


5 . پروانه و هدف زندگی اش


هدف زندگی پروانه تخم گذاری است. کرم ها تخم نمی گذارند، بلکه این پروانه ها هستند که به این هدف دست می یابند؛ پروانه هایی که با پشت سر گذاشتن دشواری های داخل پیله،  رشد کرده اند و هنر پرواز را آموخته اند. این همان راز بزرگ زندگی است؛ رازی که زندگی را به مسیری مهیج و پر فراز و نشیب تبدیل می کند. یک کرم اگر بخواهد به هدف زندگی اش دست یابد، باید ابتدا دشواری هایی را پشت سر بگذارد و به پروانه تبدیل شود. ما هم برای موفقیت باید از پیله خود بیرون بیاییم.

 

  • 22 اسفند 1397
  • 261
  • 0

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

Tracking ID:UA-117507657-1 /uploads/ticket/analytics.jpg