پنج کلید طلایی ثروت وخوشبختی

پنج کلید طلایی ثروت وخوشبختی

چکیده :

خدا کند راه ها همیشه به روی شما گشوده باشد، بادها پشتیبان شما باشد، آفتاب چهره شما را گرم کند و باران به نرمی بر کشتزار شما ببارد...

پنج کلید طلایی ثروت وخوشبختی

اگر می خواهید از تمام توان خود استفاده کنید و اگر قصد دارید همه قابلیت های خود را بروز دهید، باید این پنج رمز را درک کنید. اگر بتوانید چنین کنید و اگر این پنج نکته را همواره به کار بگیرید، زندگی شما قرین موفقیت خواهد شد.
اولین کلید: با یاس و دلسردی مبارزه کنید.
اگر می خواهید همان چیزی بشوید که استعداد و استحقاقش را دارید، هر کاری از دستتان بر می آید، بکنید. هر چقدر مقدور است، بشنوید. هر چه می توانید، ببینید. باید یاد بگیرید که با یاس مبارزه کنید. دلسردی، برداشت های مثبت را منفی و قدرت روحی را به ضعف مبدل می سازد. بزرگ ترین زیان تفکر منفی، از بین رفتن انضباط است و اگر انضباط نباشد، هدف نیز از میان می رود. برای اینکه در درازمدت همیشه موفق باشید، باید یاد بگیرید که ناکامی های خود را تحت نظم درآورید. هر جا موفقیت بزرگی ببینید، انبوهی از ناکامی ها را در مسیر آن مشاهده می کنید. هر کس خلاف این را بگوید ، از موفقیت چیزی نمی داند.
تفاوت افرادی که از نظر مالی تامین هستند و آنها که نیستند در این است که گروه اول کمتر دلسرد می شوند. البته می دانم که فقر ایجاد دلسردی می کند، اما معتقدم که راه جلوگیری از فقر آن است که آنقدر بر ناکامی های خود غلبه کنید تا به پیروزی برسید. بعضی ها می گویند افراد پولدار هیچ مشکلی ندارند. اما اگر وارد زندگی آنها شوید، معلوم می شود که مشکلات آنها بیشتر است. تفاوت این است که افراد موفق می دانند چگونه با مشکلات مبارزه کنند و جگونه راه تازه ای پیدا کنند. توجه داشته باشید که ثروتمند بودن، تنها داشتن پول زیاد نیست.

دومین کلید: غنی وار بیندیشید.
به یاد داشته باشید که ثروت، قبل از آن که به دستش آورید، یک نگرش است. هیچ اتفاقی در زندگی نمی تواند مانع از ثروتمند بودن شود. ثروت مستقیما و از درون انسان ناشی می شود؛ از طرز تفکر او و از نگرش او. که شکست ها و ناکامی ها را نپذیرفتن و هرگز دلسرد نشدن.
سخنی زیبا از وینستون چرچیل که می گوید:" هنگامی که دارید از جهنم عبور می کنید به راهتان ادامه دهید " چرا؟... زیرا سرانجام روزی خواهد رسید که انتهایش را خواهید دید اما با تسلیم شدن هیچ اتفاق خوبی برایتان رخ نخواهد داد.

سومین کلید: از " نه " شنیدن، نترسید.
در زبان انسان ها هیچ کلمه ای گزنده تر از "نه" نیست. بزرگ ترین گرفتاری مردم زمانه ی ما این است که نمی توانند پاسخ منفی را تحمل کنند. اگر مطمئن بودید که در هیچ کاری شکست نمی خوردید، چه می کردید؟ آیا در آن صورت ، کاری را که مشتاق آن هستید انجام نمی دادید؟ اکنون چه عاملی مانع است؟ آیا همین کلمه ناقابل "نه" نیست؟ برای موفقیت باید بدانید که اگر دست رد به سینه شما گذاشتند، چگونه خود را سازگار کنید. باید قدرت پاسخ منفی را خنثی کنید.
چند بار برای شما اتفاق افتاده است خیال داشتید خواهشی از کسی بکنید اما از ترس این که ممکن است جواب منفی بشنوید، منصرف شده اید؟ "نه" فقط یک کلمه است. خنجری نیست که در تن انسان فرو برود. قدرت این کلمه ناشی از تصورات ماست. قدرت این کلمه ناشی از ناتوانی هایی است که در خود به وجود می آوریم. این ماییم که فکر خود را محدود می سازیم و در نتیجه زندگی ما محدود می شود. توجه داشته باشید که موفقیت، همزاد این جواب رد شنیدن هاست.

چهارمین کلید: به آسایش خاطری که به دست می آورید قانع نباشید.
در زندگی خود شاید با افراد نامدار یا قهرمانان ورزشی ای مواجه شده باشید که چون به قله ای از موفقیت رسیده اند، در همان جا متوقف شده اند. همین که به حدی از راحتی رسیده اند، دست از تلاش هایی که آنان را به آن توفیق رسانده است، برداشته اند. راحتی می تواند اثرات مخربی در زندگی انسان داشته باشد. کسی که زیاد احساس راحتی بکند، از رشد، تلاش و خلاقیت باز می ماند. لذا به دنبال راحتی مطلق نباشید. اگر زیاد راحت باشید، رشد شما متوقف می شود. اگر در زندگی رو به بالا حرکت نکنید، ناچار به سرازیری می افتید.
پنچمین کلید: فرمول سه گانه
1 . پول پس انداز کنید.
جورج اس. کلاسون در کتاب خود تحت عنوان ثروتمندترین مرد بابل می گوید همیشه ده درصد درآمد خود را پس انداز کنید.  این مطلب درستی است. دلیل اولش آن است که پول در نظر شما ارزش بیشتری پیدا می کند،و دیگری آن که کلید رسیدن به ثروت پس انداز کردن است.
این ده درصد را کی باید پس انداز کرد؟ روزی که ثروتمند شدیم؟ خیر. باید این کار را از همان لحظه که قدم در راه می گذاریم آغاز کنیم. این پس انداز حکم بذر غله را دارد نباید آن را خورد، بلکه باید برای کاشت بعدی نگه داشت. باید آن را سرمایه گذاری کرد. باید یاد بگیرید سرمایه گذاری کنید.

2 . انفاق کنید و نوع دوست باشید.
شاید تعجب کنید که چگونه انفاق کردن را می توان در فهرست قوانین پول در آوردن گنجانید. دلیلش این است که انفاق، یک اصل معنوی عالمگیر است. همه تمدن های بزرگ، انفاق را قانون جادویی افزایش می دانستند. از این رو یک دهم از شکار، دام، محصول، درآمد، میراث یا هر آنچه را خدا به آنها داده بود، به کار خدا اختصاص می دادند. انفاق به ما آموخته است که در ازای بخشندگی مان، بهرهای مضاعف دریافت خواهیم کرد.
3 . بیش از آنچه می گیرید، بدهید.
این نکته از همه نکات قبلی مهمتر است، زیرا ضامن سعادت حقیقی است. راز زندگی بخشش است. سخاوت به زندگی انسان معنا می بخشد. اگر می خواهید زندگی شما معنی دار شود، یاد بگیرید که چگونه ببخشید. غالب مردم به چیزی جز گرفتن فکر نمی کنند؛ مرد می گوید زنش با او خوب رفتار نمی کند. زن می گوید شوهرش به او علاقه نشان نمی دهد. هر یک می خواهد دیگری اولین قدم را بردارد. این چگونه رابطه ای است؟ چقدر دوام دارد؟ رمز موفقیت در هر نوع رابطه این است که شما پیشقدم شوید و از خود مایه بگذارید وسپس به بخشیدن ادامه دهید. نه متوقف شوید و نه منتظر گرفتن باشید. اگر بخواهید حساب نگه دارید، بازی را باخته اید، یعنی می ایستید و می گویید "من یک قدم برداشتم و حالا نوبت اوست"  اینجاست که بازی تمام می شود.
اگر می خواهید به نتایج بزرگ برسید، باید موفقیت را همچون جریانی مداوم، راهی برای زندگی، عادتی ذهنی و یا برنامه ای برای تمام عمر در نظر آورید. باید داشته های خود را بشناسید و از مخاطرات راه آگاه باشید باید بتوانید توانایی های خود را مسئولانه و عاشقانه به کار گیرید تا ثروت و خوشبختی را درک نمایید.

  • 11 اسفند 1397
  • 992
  • 0

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

Tracking ID:UA-117507657-1 /uploads/ticket/analytics.jpg