رمزهای زندگی افراد موفق

رمزهای زندگی افراد موفق

چکیده :

داشتن هدف،خوب است ولی رسیدن به اهداف خوبتر.خوش به حال کسانی که خود را به زندگی در جهت نیل به اهدافشان عادت داده اند.

رمزهای زندگی افراد موفق

 

داشتن هدف،خوب است ولی رسیدن به اهداف خوبتر.خوش به حال کسانی که خود را به زندگی در جهت نیل به اهدافشان عادت داده اند.شما هم دوست دارید موفق باشید وبه اهدافتان برسید؟ در اینجا نکاتی را به شما می گویم که با به کار بستن شان می توانید خود را به فردی موفق تر تبدیل کنید.
همین الان شروع کنید :

افراد موفق سعی می کنند،قسمت سخت کارشان را اول انجام دهند.به تعویق انداختن بخش سخت کار،بدترین چیزی است که در مسیر موفقیت وجود دارد.اگر طالب موفقیت هستید هرگز از انجام دادن بخش سخت کار طفره نروید و آن را در اولین فرصت انجام دهید.
همیشه نیمه پر لیوان را ببینید(مثبت اندیشی) :
در مسیر موفقیت حرکت کردن اصلاً راحت نیست ،اگر راحت بود همه موفق بودند.
قدم به قدم باید جلو بروید ،از کسی انتظار توجه و تشویق نداشته باشید ،حتی ممکن است سد راهتان باشند .پس اگر طالب موفقیت هستید باید به شدت مثبت اندیش باشید ، هر مشکلی را به چشم مرحله ای از موفقیت ببینید ومرتب به خودتان روحیه بدهید .
سختی قسمت جدا نشدنی موفقیت است،باید مقاوم باشید، استقامت داشته باشید.
هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نکنید :
شما با ویژگی های منحصربه فرد خودتان به دنیا آمده اید وشرایط متفاوت از دیگران دارید.دلیلی ندارد، اگر کسی به موفقیت خاصی رسیده که  شما ازآن فاصله طولانی دارید، خود را ناموفق بدانید؛ به اهداف دیگران کاری نداشته باشید. اهدافتان را با توجه به علائق و خواسته های خودتان طرح ریزی کنید و نهایت توانتان را برای رسیدن به کار برید.
عادت های خوب ایجاد کنید :
عادت ها به ظاهر روزمره اند و نقشی ایفا نمی کنند، اما در زندگی مهم ترین تاثیرات را به جا می گذارند. عادت ها همیشه و همه جا همراه شما هستند  و به طور ناخودآگاه، مسیر رسیدن به موفقیت را برای شما راحت یا سخت می کند. مراقب عادت هایتان باشید و آنها را با افراد پرتلاش و موفق تنظیم کنید. شب ها زود بخوابید وصبح ها زود بلند شوید. هر شب برای فردا برنامه ریزی کنید. طبق برنامه پیش بروید. کارها را سر وقت انجام دهید. با سرگرمی هایی مانند رایانه وتلویزیون وقت هدر ندهید وفقط در مواقع ضروری سراغشان بروید. به طور کلی عادت درست و مثبت داشته باشید و از انجام فعالیت های ناصحیح به دور باشید.
روی غلتک بیافتید :
اوایل که یک کار را شروع می کنید، شاید چندان نتیجه پرباری برای شما نداشته باشد، اما مهم نیست. به طور معمول حتی برای موفقترین کسب وکارها حدود سه سال طول می کشد تا به همه معرفی شوند وکار به شکل صحیح در جریان بیفتد. این مرحله شروع و به راه افتادن کشتی موفقیت است، اما وقتی که جریان راه افتاد، همه چیز راحت می شود وشما به سادگی می توانید هر روز از عملکرد قبلی خود خوشه چینی کنید.
کارهای عقب افتاده خود را کامل کنید :
اگر زندگی تان پر از برنامه های نیمه کاره است، پیش از هر چیز سراغش بروید و تک تک آنها را کامل کنید. فردی که همزمان چند پروژه انجام می دهد، ذهنی مغشوش وفاقد برنامه دارد ونمی تواند تمرکز درست بر هیچ کاری داشته باشد. تعداد پروژه هایتان را کمتر کنید،اما در عوض با کیفیت بهتری پیش بروید و آنها را به مرحله نهایی برسانید.
زمین بخورید، اما پرواز کنید :
شکست تلخ است، اما نه برای همه. همه افرادی که اصول موفقیت را آموخته اند ، می دانند که شکست هر چند پی درپی اتفاق بیافتد و در هر مرحله سختی و ناراحتی به بار بیاورد، باز هم پله ای از پلکان موفقیت است. به همین دلیل با شکست خوردن و عدم کامیابی مقطعی مشکلی ندارند و بلافاصله بعد از زمین خوردن از جا بلند می شوند و به راه خود ادامه می دهند. در اینجا از تعدادی از انسانهای بزرگ و شکست هایی که در راه رسیدن به اهداف خود داشته اند، نام می بریم تا شما انگیزه بیشتری برای تلاش ومقاومت پیدا کنید :
*والت دیزنی را از مرکز کانزاس سیتی استار اخراج کردند، چون تشخیص دادند او فاقد خلاقیت لازم است.
*سر اسحاق نیوتن در خانواده ای فقیر به دنیا آمد، به همین دلیل مادر از او خواست درس ومدرسه را رها کند و در مزرعه کار کند. او در سخت ترین شرایط،درس را ادامه داد و عذاب بسیار کشید. نیوتن یکی از بزرگ ترین دانشمندان دنیاست که در زمینه فیزیک و ریاضیات تحولات عظیمی ایجاد کرد.
*توماس ادیسون که جهان برای اختراع برق مستقیم به او مدیون است در دوران کودکی از مدرسه  اخراج شد و مادرش مسئولیت تدریس او را بر عهده گرفت.
*هنری فورد دو مرتبه در زمینه خودروسازی شکست خورد و اعتبار و شهرتش بشدت آسیب دید، اما از میدان در نرفت. در کارهای بعدی ثابت کرد، از شکست هایش درس گرفته و صنعت اتومبیل سازی را برای همیشه متحول کرد.

                                                                                                                    

 

 

 

  • 17 فروردين 1398
  • 954
  • 0

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

Tracking ID:UA-117507657-1 /uploads/ticket/analytics.jpg