تمرکز روی خواسته ها

تمرکز روی خواسته ها

چکیده :

تمرکزت,واقعیت زندگیت رو تعیین می کند.

 

تمرکز روی خواسته ها

 

ذهن شما یک موتور جستجوگر قدرتمنده  اون دنبال هرچیزی که شما روش تمرکز کنین می گرده و هر چیزی که  پیدا کنه میشه نتیجه جستجوی تو، واقعیت تو ،عاقبت تو ودر نهایت زندگی تو. همونطور که جورج لوکاس توی فیلم جنگ ستارگان نوشته "همیشه به یاد داشته باش تمرکزت واقعیت زندگیت رو تعین میکنه"

این موضوع به این شکله، تمرکز حواس وافکارتون مثل یک موتور جستجومیمونه،تو به سرعت اون افکارت رو وارد میکنی و وقتی یکی شون وارد ذهنت میشه،ذهنت اطلاعات نامحدود جهان فیزیکی اطرافت رو بررسی می کنه ،همه ورودی ها شامل مشاهداتت،ارتباطاتت،اطلاعاتت توسط ذهنت دریافت میشه.بخش های خاصی از داده ها رو به سمت ذهنت می کشه که به اون درخواست های جستجو در ذهنتون پاسخ می ده و شما مدام از خودتون می پرسید که چرا این نتایج وحشتناک روبه دست می آورید.که این به خاطر اون ورودیه که وارد قسمت جستجوی ذهنتون کردین. به عبارت دیگه اون چیزی که فکرتون رو مشغولش کردین و روش تمرکز کردین ،به همین خاطرافراد زیادی فکر می کنن که زندگی شون به خاطر اونچه بهش بد شانسی می گن، نابود شده. توجه کنید،چیزی خرافی یا مرموزی در مورد طرز کار این دنیا وجود نداره،جهان با شما بازی نمی کنه،یا افراد مورد علاقه اش رو از بقیه جدا نمی کنه،همونطور که گوگل هم این کار رو نمی کنه.اون همون موتور جستجو و الگوریتم رو برای همه اشخاص داره که شامل صفر ویک می شه این چیزی که بهش بدشانسی می گن ،برای شخص رخ می ده که روش تمرکز می کنه.
 مردمی که فکر می کنند همینطور آفریده شدن یا مجبورن این بد شانسی رو تحمل کنن،آنها باور دارند که به زندگی با فقر وشکست های زیاد محکوم شده اند.حدس بزنید....
 چطوری؟ واقعاً همیطوره....نه به خاطر ذاتشون یا به خاطر این که آنها از اول بدبخت آفریده شده اند، بلکه به خاطر این که باورهای غلط آنها به صورت درخواستی برای جستجو در میاد، که به آنها همان نتایج جستجوی اشتباه رو مدام نشون میدهد.
 درخواستتون رو عوض کنید تا نتایج هم عوض شوند،به این معنی که اون چیزی که روش تمرکز میکنید یا بهش فکر می کنید رو تغییر بدین تا نتایج جستجوتون تغییر کند.
 بودا می گوید:"ما در نهایت به همون فردی تبدیل می شویم که بهش فکر می کنیم."پس،روی اون چیزی که می خواهید،تمرکز کنید.به این صورت که به چیزی که نمی خواهید فکر نکنید.بر اساس اما واگرها یا اینکه شکست حتمی ،زندگی نکنید.بلکه به این فکر کنید که بعد از این که اون کارهایی که می خواستید رو انجام دادید ،چی می شه.همیشه به خاطر داشته باشید ذهنتون به اون چیزی که دنبالش می گردین اهمیت نمیده،درست مثل گوگل همون نتایج جستجو رو بهتون میده که براش تایپ کردین،اون اهمیتی نمیده ،اون فقط یک الگوریتم.
 نگاه کن اگه توی درخواست جستجوت درباره ی شکست،خطر ، فقر و بدبختی تایپ کنی همون نتایج مربوط به اون درخواست رو به شما نشون میده.اگر شما درباره موفقیت، خوشحالی، خوشبختی وشادی جستجو کنید اون به شما نتایج جستجوی مربوط به خوشحالی، موفقیت و خوشبختی رو نشون می دهد.
 درخواست های متفاوت نتایج متفاوت رو به دنبال دارند.اون چیزی که لازم هست بدونین اینه که، ما همه موتورهای جستجوی یکسانی داریم، مغزتو دقیقاً مثل مغز بقیه انسان ها کار می کنه ،سیستم فعالسازی شبکه ای الگوریتم یکسانی رو برای همه ایجاد می کنه، اگر از نتایج جستجوتون خوشتون نمی آید گوگل رامقصر ندونید.اگر از نتایجی که در زندگیتون بهش می رسید، خوشتون نمی آید بدشانسی رو مقصر ندونید،این تقصیر نوع جستجوتونه.
 جستجوتون،توجه تون وتمرکزتون رو تغییربدین در نهایت نتایجی که بهش می رسید تغییر خواهد کرد.

                                                                                                                                  ترجمه شده از سخنرانی"دارن هاردی"

  • 7 فروردين 1398
  • 995
  • 1

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Noura Sadeghi در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ گفته:
۰ ۰ | ۱

مفید بود...ممنون

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

Tracking ID:UA-117507657-1 /uploads/ticket/analytics.jpg